תגידו שלום ל RANK MATH, תוסף ה SEO הטוב ביותר לוורדפרס

תוכן עניינים

Yoast הוא שם נרדף לכל מה שקשור ל SEO וקידום אורגני בוורדפרס כבר שנים אבל בעוד שהוא קופא על השמרים ולא ממש מחדש הרבה, הגיע תוסף חדש בשם RANK MATH שרוצה לטרוף את הקלפים. RANK MATH הושק בנובמבר 2018 ועל פניו מציע הרבה יותר ואמור לגרום לכם לשקול לעשות את המעבר ולהשאיר את Yoast מאחור.

תגידו שלום ל RANK MATH, תוסף ה SEO הטוב ביותר לוורדפרס 1

אני עשיתי את הבדיקות שלי והתחלתי להתקין אותו בכל האתרים שלי ושל הלקוחות שלי ואני מאמין שאחרי שתקראו את מה שהוביל אותי לקבל את ההחלטה הזאת, תקבלו החלטה דומה בעצמכם.

מי המפתחים?

המפתחים של התוסף היא חברת MyThemeShop שמפתחת תבניות ותוספים לוורדפרס כבר שנים. יש להם 112 תבניות ו 23 תוספים ולמעלה מחצי מיליון משתמשים אז ניסיון לא חסר להם. כנראה שהם זיהו פרצה בחומה של Yoast (ובצדק) והחליטו לתקוף אותה בכל הכוח.

RANK MATH הוא תוסף פרימיום לכל דבר למרות שהוא כרגע ניתן להורדה בחינם. כמות הפיצ'רים שיש בו היא עצומה והוא כולל אשף התקנה פשוט שעושה סדר וגורם להתקנה שלו להיות הרבה פחות מאיימת ממה שהיא עלולה להיות למשתמשים חדשים.

במהלך הבדיקות שעשיתי יצא לי להתכתב קצת עם Bhanu Ahluwalia (אין לי מושג איך לכתוב את השם שלו בעברית), ה – CEO של MyThemeShop ושאלתי אותו מה גרם להם לפתח את התוסף ולכמה זמן הוא יישאר חינמי והאמת שהתשובה שלו די הפתיעה אותי:

Hi Dror, the main reason we decided to work on Rank Math is because we wanted a complete SEO plugin. No plugin (either free or paid) was able to do what Rank Math does right now. It replaces at least 4 other SEO related plugins like the 404 monitor, rich snippets, redirections, and search console.

We do plan on releasing a paid version but that will have additional features. The free version will always remain free with all the features you see in the plugin right now.

אז החדשות הטובות הן שהתוסף כפי שהוא עכשיו עם כל הפיצ'רים שיש בו יישאר חינמי לתמיד.

סרטון השוואה מלא ומקיף בין התוספים, אמנם RANK MATH העלו את הסרטון והם לא בדיוק אובייקטיביים, אבל במקרה זה אתם יכולים להאמין להם והם מסבירים את הכל בסרטון:

אז מה שיכנע אותי לעזוב את Yoast?

האמת שלא מעט דברים… בוא נתחיל:

1. אפשרות לייבא נתונים מ Yoast ו – All In One SEO

צעד גאוני והאמת שדי מתבקש כשיש לא מעט מתחרים בנישה והגדולים שבהם כבר מותקנים על מיליוני אתרים. All In One SEO מותקן על למעלה מ 2 מיליון אתרים ו – Yoast מותקן על למעלה מ 5 מיליון אתרים! אתם יכולים לייבא בקלות את כל ההגדרות הקיימות שלכם מהתוסף SEO שמותקן באתר שלכם מה שאומר שהמעבר לתוסף החדש מתבצע בקלות, במהירות ובלי שתצטרכו לעשות שום דבר מיוחד.

2. מעקב שגיאות 404 והפניות מובנה

שגיאות 404 הן ללא ספק אחד הגורמים שעושים המון נזק גם לחווית המשתמש ויש שאומרים שיש להם השפעה גם על הדירוגים בגוגל למרות שאני לא מצאתי הוכחה לזה וגם גוגל בעצמם אומרים את ההיפך. בכל מקרה, זה ללא ספק משהו שצריך לעקוב אחריו ולדאוג לתקן ועד היום אפשר היה לעקוב אחרי השגיאות 404 בתוך הקונסולת חיפוש של גוגל או בעזרת תוסף אחר לוורדפרס כמו Broken Link Checker.

לא עוד.

עם RANK MATH יש לכם את זה מובנה בתוסף. גם ניטור ומעקב אחרי שגיאות 404 וגם אפשרות לביצוע הפניות בכדי לתקן אותן. לא צריך תוספים אחרים, לא צריך לבדוק במקומות אחרים, הכל בתוך הממשק ניהול של האתר שלכם. וזה לא נגמר פה, יש למודול הזה גם מצב מתקדם שבו אתם מקבלים מידע על העמוד שגיאה עצמו, על העמוד שהפנה אליו, מתי הוא הפנה אליו וגם מאיזה דפדפן גלשו אליו כך שתוכלו לגשת ולתקן את הלינק מהמקור שלו.

3. כלי אבחון SEO מובנה

כשחושבים על זה, כלי אבחון SEO שמאפשר לכם לראות בדיוק איפה ואיך אתם יכולים לשפר את האתר שלכם הוא די MUST מתוסף SEO, לא? אז גם את זה מקבלים עם RANK MATH והאמת שאתם לא חייבים להתקין את התוסף בשביל להתרשם מכמות המידע שמקבלים בניתוח כזה. תלחצו כאן ותריצו אבחון לאתר שלכם או של המתחרים.

תגידו שלום ל RANK MATH, תוסף ה SEO הטוב ביותר לוורדפרס 2

כמו שאתם רואים בניתוח שעשיתי יש לי עוד עבודה לעשות. החלק החשוב הוא שגם בדברים שצריך לשפר, התוסף מראה לכם איך אפשר לשפר/לתקן אותם (לוחצים על How to fix ונפתח חלון עם הסבר מפורט).

4. SEARCH CONSOLE מובנה

זה ללא ספק אחד היתרונות הגדולים ביותר מבחינתי ב RANK MATH. הוא מאפשר לי לראות את רוב הדברים החשובים ביותר תוך הממשק של האתר מבלי שאני צריך להתחבר לחשבון SEARCH CONSOLE. הנה דוגמה מאחד האתרים שלי:

תגידו שלום ל RANK MATH, תוסף ה SEO הטוב ביותר לוורדפרס 3

אתם יכולים לראות נתונים על הקלקות, חשיפה, CTR, מיקום ממוצע, מספר מילים ועמודים ובנוסף גם לראות את הנתונים לפי מילות מפתח ספיצפיות. תוסיפו לזה את האפשרות לקבל מידע מלא את מפת האתר (Sitemap) כולל שגיאות והתראות למיניהן.

5. OPEN GRAPH & RICH SNIPPETS

מדובר למעשה בתיבה שמציגה את כל המידע הרלוונטי על האתר שלכם בתוך תוצאות החיפוש. סניפט רגיל מציג את הכותרת של האתר (Title tag), תיאור האתר (Meta description) ואת כתובת האתר (URL) והוא נראה ככה:

תגידו שלום ל RANK MATH, תוסף ה SEO הטוב ביותר לוורדפרס 4
מקור: Backlinko

וסניפט מועשר (RICH SNIPPET) יכול להציג בנוסף גם דירוג, תמונה, שם הכותב, מועד הפרסום, מחיר, מידע על מתכון, מוזיקה ועוד. הנה דוגמה לסניפט כזה:

תגידו שלום ל RANK MATH, תוסף ה SEO הטוב ביותר לוורדפרס 5
מקור: Backlinko

לכל סוג של SNIPPET יש את המבנה שלו ו RANK MATH תומך בכל הסוגים הקיימים כך שאתם רק צריכים להגדיר לו באיזה סוג תוכן מדובר (וידיאו, מאמר, מתכון, סקירה וכו') והוא ידאג להציג את המידע בצורה הנכונה בתוצאות החיפוש וקשה שלא לשים לב לכך שתוצאות כאלו קופצות לעין ישר ומתלבטות מעל התוצאות הרגילות.

התוסף תומך ב 14 סוגים שונים של RICH SNIPPETS:

 • מאמר / ARTICLE
 • סרטון / VIDEO
 • קורס / COURSE
 • אירוע / EVENT
 • ספר / BOOK
 • משרה / JOB POSTING
 • בית עסק מקומי / LOCAL BUSINESS
 • מוזיקה / MUSIC
 • מוצר / PRODUCT
 • מתכון / RECIPE
 • מסעדה / RESTAURANT
 • אדם / PERSON
 • שירות / SERVICE
 • תוכנה / SOFTWARE APPLICATION

תלחצו כאן להסבר מלא על כל אחת מהאפשרויות.

תוסיפו לזה את התמיכה של התוסף ב OPEN GRAPH של פייסבוק ונותן לכם אפשרות לשלוט במה יוצג כאשר התוכן שלכם ישותף. יש לכם גם אפשרות להגדיר תמונה שתהיה הברירת מחדל לכל שיתוף מהאתר שלכם כך שלא תצטרכו להגדיר את זה לכל תוכן שיש לכם ובמידה ותשכחו, תמיד תהיו מכוסים עם תמונה רלוונטית שבחרתם.

6. ניהול תפקידים

התוסף מאפשר לכם להגדיר סט של חוקים לכל סוג של תפקיד באתר (מנהל, עורך, תורם, כותב, משתמש רשום) כך שרק מי שצריך יקבל גישה לפיצ'רים שרלוונטיים לו ולתפקיד שלו.

7. תמיכה

זה ללא ספק אחד הדברים היותר חשובים ואני יכול להעיד ממקור ראשון שהתמיכה של התוסף היא ברמה הגבוהה ביותר. עד כדי כך שה – CEO בכבודו ובעצמו טרח לענות לי למיילים ולעזור לי להבין דברים יותר לעומק.

8. אופטמזיציית SEO אוטומטית לתמונות

תמונות הן אחד החלקים היותר חשובים בכל הנוגע למהירות טעינת האתר (אבל זה נושא לפוסט אחר) וגם לדירוגים שלכם במנועי החיפוש אבל זה ללא ספק משהו שרוב המשתמשים מתעלמים ממנו. ופה בדיוק RANK MATH מגיע לעזרה עם הפיצ'ר הזה שמוסיף ALT tags ו TITLE באופן אוטומטי לתמונות באתר שלכם לפי תבנית שתגדירו לו מראש.

9. ועוד ועוד ועוד…

זה ממש לא נגמר פה. כמות הפיצ'רים בתוסף הזה היא באמת עצומה ויש עוד לא מעט שנמצאים בפיתוח ויתווספו בקרוב. לדוגמה, כלי לבניית לינקים פנימיים שיעשה את העבודה בשבילכם. כל מה שתצטרכו לעשות זה להגדיר את המילים שתרצו לקשר והתוסף ידאג להפוך את המילים שבחרת וכבר נמצאות לקישורים וגם במידה והן יופיעו בפוסטים/עמודים עתידיים.

בקיצור, פיצ'רים בלי סוף ואתם יכולים לראות ולהתרשם מכולם כאן.

סיכום…

אני יודע ש – Yoast הוא שם דבר בכל הנוגע ל SEO באתרי וורדפרס (ובכלל). לא סתם התוסף הזה מותקן על למעלה מ 5 מיליון אתרים והוא נמצא בראש כל רשימה של תוספים שחייב להתקין על כל אתר וורדפרס חדש אבל כפי שכבר בטח הבנתם, אני השארתי אותו מאחור ועברתי בלב שלם ל RANK MATH.

אין אלמנט אחד שבו Yoast מתעלה על התוסף החדש הזה וכמות הפיצ'רים שהוא מביא איתו היא אסטרונומית ביחס למה שהמתחרים נותנים (תלחצו פה להשוואה ותשפטו בעצמכם).

הכי חשוב שתזכרו, שלא משנה כמה התוסף הזה טוב, הוא לא מבצע קסמים ואם אתם חושבים שאחרי שתתקינו אותו התנועה לאתר שלכם תוכפל או יותר מזה אז כנראה שתתאכזבו (קשות). כמו שאמר לי באהנו ה – CEO באחד המיילים:

.A plugin alone cannot help anyone to get a traffic boost. It's a number of factors which come into play

דברו איתנו...

גלילה למעלה