איך לייצר איש קשר בגוגל לאחר הזמנה בווקומרס עם אינטגרומט

תוכן עניינים

האוטומציה הבאה היא מצד אחד פשוטה מאד ליישום ומצד שני, היא אחת החשובות ביותר שתטמיעו בעסק שלכם בכל הנוגע לשירות לקוחות. כשאתם מנהלים עסק/חנות אונליין ולקוחות מתקשרים אליכם, עצם העובדה שהלקוח כבר קיים אצלכם באנשי הקשר כולל מספר ההזמנה שלו תאפשר לכם לדעת כל מה שאתם צריכים עוד לפני שאתם עונים לשיחה.

תוסיפו לזה את העובדה שאתם עונים לשיחה ואומרים שלום ואת שם הלקוח, זה מיידית יוצר אצלו תחושה טובה יותר. קשה להסביר את זה במילים אבל אני בטוח שתבינו על מה אני מדבר אחרי שתטמיעו את זה אצלכם בעסק ותוכלו לראות את ההשפעה שיש לאוטומציה הפשוטה הזאת על שירות הלקוחות שלכם.

אז איך עושים את זה?

כנסו לחשבון אינטגרומט שלכם ובמידה ואין לכם, לחצו כאן בכדי לפתוח אחד חדש.

1. להכין את הנתונים לחיבור לחנות WooCommerce

אם כבר חיברתם את החנות ווקומרס שלכם לאינטגרומט אז דלגו לשלב 2.

במידה ועדיין לא חיברתם את החנות ווקומרס שלכם לאינטגרומט אז ככה עושים את זה:

כנסו לחנות ווקומרס שלכם ובתפריט, תחת ווקומרס/הגדרות תבחרו מתקדם ואז ב REST API ותלחצו על הכפתור הוספת מפתח:

איך למשוך הזמנות מווקומרס לגיליון גוגל שיטס עם אינטגרומט 4

תנו לו שם (במקרה הזה ממליץ על INTEGROMAT) בכדי שתוכלו בעתיד לדעת למה הוא שייך, בחרו את המשתמש הרלוונטי ובהרשאות תעדכנו לקריאה/כתיבה.

איך למשוך הזמנות מווקומרס לגיליון גוגל שיטס עם אינטגרומט 5

אחרי שתלחצו על יצירת מפתח API יופיעו המפתח צרכן (CONSUMER KEY) והסיסמה הסודית של הצרכן (CONSUMER SECRET). תעתיקו אותם ותשמרו בצד לשלב הבא.

איך למשוך הזמנות מווקומרס לגיליון גוגל שיטס עם אינטגרומט 6

2. בדקו האם איש הקשר קיים

אפשר לעשות את התהליך הזה מאד פשוט ולייצר איש קשר חדש מבלי לבדוק קודם האם הוא קיים. הבעיה שלאורך זמן זה ייצור לכם המון כפילויות ואני פחות אוהב שדברים לא מסודרים. אז אפשר להשקיע עוד דקה בבניית התהליך הזה בצורה אופטימלית ולחסוך אחר כך את הצורך לסדר את כל הכפילויות שיווצרו.

תוסיפו מודול של GOOGLE CONTACTS ותבחרו בפעולה של SEARCH CONTACTS:

איך לייצר איש קשר בגוגל לאחר הזמנה בווקומרס עם אינטגרומט 1

במידה ועדיין לא חיברתם את החשבון גוגל שלכם לאינטגרומט אז פשוט לחצו על ADD ועקבו אחרי ההוראות.

לאחר שהחשבון מחובר תכניסו את מספר הטלפון של הלקוח בשדה של Query Search ועל בסיס המספר הזה יבוצע חיפוש האם כבר קיים איש קשר עם המספר טלפון הזה.

3. הוספת פיצול (ROUTER)

לרוב אחרי שלב של חיפוש יגיע פיצול (ROUTER) שיאפשר לנו להמשיך את התהליך לפי תוצאות החיפוש שביצענו.

אז במקרה הנוכחי יש לנו 2 אפשרויות: איש קשר לא קיים אז נצטרך ליצור איש קשר חדש או שאיש הקשר כבר קיים ואז נוכל לא לעשות כלום או לעדכן אותו במידת הצורך בנתונים חדשים.

איך לייצר איש קשר בגוגל לאחר הזמנה בווקומרס עם אינטגרומט 2

הפילטר שבודק האם איש קשר קיים או לא נבצע על בסיס האם נתון Conact ID קיים או לא. פשוט תלחצו על הקו המקווקו בין 2 המודולים וייפתח לכם החלון של הגדרת הפילטר:

איך לייצר איש קשר בגוגל לאחר הזמנה בווקומרס עם אינטגרומט 3

4. יצירת איש קשר חדש

תבחרו במודול GOOGLE CONTACTS ובפעולה Create a Contact ופשוט תמלאו שם את השדות הרלוונטיים לפי הנתונים שנמשכו מהחנות.

אתם יכולים להפעיל את האפשרות של Show Advanced Settings וזה ייפתח לכם המון שדות נוספים שתוכלו למלא (שדות כמו פרטי חברה, כתובת, תמונה, תאריך לידה ועוד).

אני ממליץ להוסיף את מספר ההזמנה לשם המשפחה כך שכאשר תקבלו שיחה תוכלו מיד לבדוק באיזו הזמנה מדובר ויהיו לכם את כל הפרטים מראש:

איך לייצר איש קשר בגוגל לאחר הזמנה בווקומרס עם אינטגרומט 4

5. עדכון איש קשר קיים

במידה והאיש קשר כבר קיים אצלכם אתם יכולים פשוט לסיים את התהליך מבלי לעשות שום דבר או שאתם יכולים לבחור לעדכן אותו.

במידה ותחליטו להוסיף את מספר ההזמנה לשם המשפחה כפי שהמלצתי בשלב 4, אז בשלב הזה תוכלו לעדכן את שם המשפחה כך שיציג את מספר ההזמנה העדכני ביותר.

תבחרו במודול GOOGLE CONTACTS ובפעולה של Update a Contact. שימו לב שרק שדות שתבחרו לעדכן יעודכנו ושדות שלא תיגעו בהן יישארו עם אותם נתונים שכבר קיימים בהם, זה לא מוחק שום דבר.

איך לייצר איש קשר בגוגל לאחר הזמנה בווקומרס עם אינטגרומט 5

זהו. תוודאו רק שאנשי הקשר שלכם במכשיר הנייד מסונכרנים עם החשבון גוגל שלכם וכל אנשי הקשר יופיעו לכם במכשיר. כאשר תקבלו שיחה, תוכלו לדעת בדיוק ממי היא, מה מספר ההזמנה ותוכלו לתת ללקוח חווית שירות שאנשים פשוט לא רגילים אליה בישראל, וחבל.

אבל תהליך קצר שלא צריך לקחת לכם יותר מ 5 דקות (וגם זה בהגזמה) ייתן לכם יתרון גדול ובסיס מעולה לשירות לקוחות :)

הצעה לשדרוג

אתם יכולים לשלב את התהליך של יצירת איש קשר בתוך התהליך שבו אתם מושכים הזמנות מווקורמס לגיליון גוגל וזה בגדול יאפשר לכם לחסוך בכמות הפעולות של החשבון שלכם. ממש לא קריטי אבל בהחלט אפשרי ויכול להיות אחלה תרגול אם אתם רק מתחילים עם אינטגרומט ;)

דילוג לתוכן